Parę słów o procesie produkcji

Skrzynki i donice ze skrzynek

Skrzynki i skrzynki na donice pozyskujemy od sadowników z okolic Łodzi a także dalszych rejonów. Skrzynki są w większości używane (chyba że w opiśie produktu zaznaczono inaczej) jednak stopień ich zużycia jest  zazwyczaj minimalny lub bywają leżakami magazynowymi i nigdy nie były użyte. Nie zajmujemy się produkcją skrzynek i nie wykonujemy skrzynek na wymiar.

Rozmiar

Skrzynki są w standartowym sadowniczym rozmiarze szerokość 40cm długość 50cm wysokość 30cm to tzw. skrzynka jedynka. Ze względu na to że skrzynki są produkowane przez bardzo wielu producentów to wymiary mogą nieznacznie różnić sie od siebie. W każdej partii mogą także występować różnice w rozstawie listew ścianek bocznych oraz dna skrzynki. Dokładamy starań aby każda partia miała wykonane osobne zdjęcia aby nasza oferta była jak najbardziej rzetelna.

Kuchnia błotna

Kuchnia błotna z palet pierwotnie była wykonywana z oczyszczonych i oszlifowanych palet wycofanych już z obiegu. Jednak ze względów bezpieczeństwa tzn. brak możliwości zweryfikowania historii drewna oraz tego czy paleta nie miała kontaktu z materiałami mogącymi mieć niekorzystny wpływ na zdrowie użytkownika, zdecydowaliśmy się wykonywać palety we własnym warsztacie z nowego drewna. Kuchnie, teatrzyki i domki wykonywane są z suchego drewna sosnowego lub świerkowego. Deski z każdej strony są cheblowane a ich krawędzie delikatnie zaokrąglone. Elementy drewniane łączone są zszywkami stolarskimi a newralgiczne połączenia dodatkowo wzmacniane są klejem. 

Specyfikacja drewna

Zależnie od specyfikacji drewno pozostaje surowe do ewentualnego samodzielnego pokrycia farbą lub impregnatem. Może też być przez nas pomalowana impregnatem bezbarwnym lub koloryzującym. Kuchnie i teatrzyki do samodzielnego złożenia są impregnowane zanurzeniowo.
Impregnacja zanurzeniowa daje gwarancję dokładnego pokrycia impregnatem wszystkich elementów. Zwiększa też czas jaki kuchnia może utrzymać swój wygląd do kolejnej impregnacji.


Pytania, które chcesz nam zadać